Ballina Lajme Biden jep jep shpresë për ukrainasit, kjo është ajo çfarë premton

Biden jep jep shpresë për ukrainasit, kjo është ajo çfarë premton

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka dhënë lajmin e mirë për Ukrainën.

Përmes një postimi në Facebook, ai njoftoi se do të sigurohet që Ukraina të ketë armë për t’u mbrojtur kundër pushtuesit rus.

Tutje ai thotë se do të dërgojnë para, ushqim e ndihma për ata.

“Ne do të sigurohemi që Ukraina të ketë armë për t’u mbrojtur kundër forcës pushtuese ruse. Ne do të dërgojmë para, ushqim dhe ndihmë për të shpëtuar jetët e ukrainave. Ne do t’i mirëpresim refugjatët ukrainas me krahëhapur“, ka shkruar Biden.