Forcat e Forca e Armatosura të Ukrainës, kanë thënë se Rusi mund të intensifikojë sulmet me raketa ndaj infrastrukturës civile në Ukrainë.

Kështu ka bërë të ditur media nga Kievi “The Kyiv Independent”, në një postim të saj në Twitter.

“Forcat e Armatosura: Rusia mund të intensifikojë sulmet më raketa dhe granatimet

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë bërë një deklaratë se ka gjasa të mëdha që Rusia do t’i shtojë sulmet me raketa dhe artileri kundër infrastrukturës civile”, ka shkruar kjo media nga Kievi./Gazeta Infokus/