Wednesday, July 6, 2022
Ballina Blog
‘The Tinder Swindler’ është një nga rastet e mashtrimit që bëri bujë të madhe në botë, ku një mashtrues izraelit përdori aplikacionin e takimeve Tinder për t’u lidhur me individë të cilët më pas i manipuloi emocionalisht për të...
Avokati Pierre Richard Prosper është shprehur i bindur se ish-presidenti Hashim Thaçi do të shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Prosper, i cili është aokat i ekipit mbrojtës të ish-presidentit Hashim Thaçi, deklaroi se zgjerimi i...
Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq i ftuar për intervistë në Radio Televizionin Publik ka thënë se çështja e demarkacionit mes Malit të Zi dhe Kosovës nuk paraqet problem për marrëdhëniet mes dy vendeve. Gjukanoviq për këtë çështje ka...
Ish-shefi i grupit diplomatik të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Bardhyl Mahmuti, ka folur në emisionin Pressing në T7, për rolin e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit, Kadri Veseli gjatë luftës në Kosovë. “Hashim Thaçi është më i ri se unë...
Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, drejtues të Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë shpallur sot fajtorë për pengim të administrimit të drejtësisë nga Gjykata Speciale. Janë dënuar me nga katër vjet e gjysmë burgim dhe nga...
Ambasada e Republikës së Kosovës në Zvicër ka dalë me një njoftim për bashkatdhetarët që jetojnë atje. Ata bëjnë thirrje që pajisja me dokumente si pasaporta, fletudhëtime e certifikata të bëhet më herët, para sezonës së verës. Njoftimi i plotë: Të...
Në këtë listë gjeni emrat e ushtarakëve apo personave të armatosur për të cilët ka shënime që kanë marrë pjesë në kryerjen e krimeve të rënda si masakrimi, pushkatimi, therje të popullsisë civile dhe dhunimin e femrave. Lista është ndërtuar...
Martesa për një qift është momenti me kulminant i jetës, ku kurorëzohet dashuria e qiftit, por krejt kjo bëhet edhe më e bukur kur “Magic Fireworks” për një dekor dhe atmosferë unike e bën dasmën tuaj të veçantë dhe...
Presidenti rus, Vladimir Putin mund të shpallë një luftë të re botërore brenda disa ditësh, ka paralajmëruar Sekretari i Mbrojtjes i Britanisë, Ben Wallace. Paralajmërimi vjen pasi Rusia pretendoi se pushtimi i Ukrainës ka të ngjarë të përfundojë në një...
KEDS ka njoftuar se për shkak të punimeve në rrjet, sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Në njoftimin e KEDS thuhet se punime të domosdoshme për siguri të sistemit do të kryen në disa qytete të Kosovës. Njoftimet nga...
NdjekësitNdjek

SOCIALE