Ministria e Mbrojtjes ruse ka konfirmuar përdorimin e sistemit të armëve TOS-1A në Ukrainë.

Kështu kanë thënë nga Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës, në një postim në Twitter, shkruan Gazeta Infokus.

“Ministria e Mbrojtjes ruse ka konfirmuar përdorimin e sistemit të armëve TOS-1A në Ukrainë. TOS-1A përdor raketa termobarike, duke krijuar efekte ndezëse dhe shpërthimi”, thuhet në postimin e mbrojtjes ukrainase.

Për të parë fuqinë dhe efektin shkatërrues të këtyre armëve ndiqni videon në vijim./Gazeta Infokus/