Një video e publikuar nga mediat ukrainase tregon momentin e një krimi monstruoz të bërë nga forcat ruse atje.

Në pamje shihet se si një tank godet një të moshuar në qytetin e Mariupolit, shkruan Gazeta Infokus.

Tash e 20 ditë Ushtria e Federatës së Rusisë ka filluar pushtimin e Ukrainës me atë që po e quan Operacion Special Taktik, për të mbrojtur rusët në Ukrainë. Janë raportuar sulme brutale ndaj civilëve por ky që shihet në video është nga më mizorët dhe të tmerrshmit deri më tash./Gazeta Infokus/