Tashmë edhe SHBA-të kanë konfirmuar se Rusia ka përdorur raketat supersonike në bombardimin e Ukrainës.

Ndërkohë Ushtria e Ukrainës ka lançuar dy raketa balistike, “Tochka-U”, duke shënjestruar kështu forcat e ushtrisë ruse, shkruan Gazeta Infokus.
Kështu ka bërë me dije Visegrad24 në një postim të sajin.

“Ushtria ukrainase ka lëshuar 2 raketa balistike Tochka-U në pozicionet e mbajtura nga ushtria ruse.

Lufta vazhdon dhe ushtarët rusë do të vuajnë çdo ditë për sa kohë që do të qëndrojnë në tokën ukrainase”, shkruan në postimin e Visegrad24./Gazeta Infokus/