Mediat ruse kanë publikuar pamje të dronit rus “Orlan”, të cilin forcat ruse po e përdorin për të sulmuar caqet në Ukrainë.

Në pamjet e publikuara shihet mënyra e operimit të këtij droni nga operativët ushtarak rus si dhe pamje nga bombardimi i caqeve ukrainase me anë të dronit të quajtur “Orlov”.

Kujtojmë se Ukraina në vazhdimësi po publikon pamje të caqeve civile të shënjestruara nga Federata e Rusisë.

“Pamjet e përdorimit të dronit rus “Orlan” gjatë një operacioni special në Ukrainë”, kështu ka shënuar sipër pamjeve që i ka publikuar media ruse RT, e cila njihet për propagandën e kontrolluar nga Kremlini.

орлан