Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka njoftuar se sot ka pritur në takim zëvendëskryeministrin dhe njëherësh kryenegociatorin Besnik Bislimi.

Ljacak përmes një cicërime në Twitter ta se diskutimet për tema të dialogut nuk ishin të lehta, por megjithëkëtë ai thotë se e vlerëson qasjen konstruktive dhe gatishmërinë e Bislimit për të gjetur zgjidhje.

“Faleminderit zv.Kryeministrit të Parë të Kosovës @BislimiBesnik për ardhjen sot në Bruksel. Diskutimet tona për tema të rëndësishme të Dialogut nuk ishin të lehta. E vlerësoj qasjen e tij konstruktive dhe gatishmërinë për të gjetur zgjidhje”, shkroi Lajcak.