Shtei i Bjellorusisë ka nënshkruar marrëveshje me aleatin e saj Rusinë për furnizim me pajisje moderne ushtarake.

Kështu ka bërë të ditur sekretarja i shtetit bjellorus, Natalya Eismont, në një deklarim të saj, shkruan Gazeta Infokus.

“Lukashenko dhe Putin ranë dakord për furnizimin e Minskut me pajisje moderne ushtarake”, tha sekretari i shtypit i presidentit bjellorus./Gazeta Infokus/