Raportohet forcat ajrore të ushtrisë ruse, kanë goditur një shkollë në rajonin Mykolaivit, në Ukrainë.

Ekipet e shpëtimtarëve janë duke iu kundërvënë zjarrit që ka kapluar ndërtesën dhe po shpëtojnë njerëzit që kishin mbetur nën rrënojat e objektit të bombarduar.

Lajmin për bombardimin e shkollës e ka bërë të ditur Guvernatroi i Mykolaivit, Vitaliy Kim.