Rusia ka shfaqur hapur gatishmërinë për të ndërmarr veprime konkrete në rast se ndërmerren veprime për të mbyllur hapësirën ajrore të Ukrainës.

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë ka thënë se do të përgjigjen menjëherë dhe në mënyrë të përshtatshme, shkruan Gazeta Infokus.

“Ministria Ruse e Mbrojtjes tha se ushtria ruse do t’i përgjigjet menjëherë në mënyrë të përshtatshme përpjekjeve për të mbyllur hapësirën ajrore mbi Ukrainë”, thuhet në lajmin e publikuar nga mediumi “Nexta 24”./Gazeta Infokus/