Ish diplomati i Ukrainës, Olexander Scherba, ka lajmëruar se sot dhe nesër do të ketë më pak informacione nga ai për luftën që po zhvillohet në Ukrainë me Rusinë.

Scherba përmes një postimi në faqen zyrtare në Twitter, ka treguar se informacionet do të jenë të mangëta për shkak se lodhjes, dhe se i duhet pak pushim.

“Ndoshta sonte dhe nesër në mëngjes do të ketë pak më pak cicërima nga ana ime. Nuk është sepse gjërat janë aq keq, por sepse jam vetëm një unë. Jam i lodhur. Më duhet pak pushim.

Por ne do të rikthehemi! Ju lutemi kini besim tek ne”, ka shkruar Scherba./Gazeta inFokus/