Dy persona të armatosur kanë hapur zjarr në qytetin izraelit të Haderas këtë të diel. Mediat izraelite raportojnë se të paktën dy oficerë policie kanë mbetur të plagosur, ndërsa dy autorët janë ekzekutuar më pas nga policia.

Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, duken dy personat e armatosur, njëri me pistoletë dhe një tjetër me kallashnikov, të cilët qëllojnë me armë.